بخش هفتم آموزش سئو - ویژگی های کلیدواژه

seo ,بهینه سازی سایت

مقدار زیادی اطلاعات در مورد کلیدواژه های تایپ شده توسط مردم در موتورهای جستجو ، در دسترس ما وجود دارد و ارزیابی مشخصه های مختلف کلیدواژه پیش از تصمیم گیری در موردش برای استراتژی سئو از اهمیت بالایی برخوردار است، برای انتخاب کلیدواژه ها باید سه مسئله را در نظر گرفت :

1. کلیدواژه مرتبط     Relerance

2. حجم جستجو         Search volume

3.رقابتی بودن        Competition

حالا می پردازیم به توضیحات سه مورد ذکر شده :

1. کلیدواژه مرتبط     Relerance : در ابتدا سوالی می پرسیم که آیا کلیدواژه ای که پیدا کرده اید ماهیت محصول یا خدمات شما را توضیح میدهد؟ اگر اینطور است که موفق شدید، اولین هدف یک موتور جستجو پیداکردن و ارائه کردن محتوای مرتبط به عبارت جستجوی کاربر می باشد، بهترین راه برای درک رفتار جستجوی مشتری این است که خود را جای آنها بگذارید، و ایتکه مشتری برای رفع نیازهای خود از چه کلماتی برای جستجو استفاده خواهد کرد. بطور مثال جهت پیداکردن طراح سایت از عبارت طراحی سایت ارزان در تهران استفاده می کند که اگر شما طراح سایت باشید هم می توانید از این کلمه مرتبط و دقیقتر در سایت خود استفاده کرده و ترافیک زیادی به سایتتان هدایت کنید..

2. حجم جستجو         Search volume : ممکن است با وجودی که طراحی سایت ارزان  خیلی به کسب و کار شما مربوط باشد و موجب فروش شود ولی ممکن است اکثر اوقات در موتورهای جستجو نوشته نشود ، حجم جستجو ، تعداد جستجو های یک کلید واژه در ماه است و اگر شما از ابزاری مثل ابزار کلیدواژه ای گوگل استفاده کنید به صورت تعداد میانگین جستجوها در 12 ماه گذشته نمایش می یابد ، از آنجایی که این عدد متوسط است الگوهای دیگر تجاری و فصلی برایش فایده ای نخواهد داشت ، اگر کسب وکار شما فصلی است باید به ستون داد و ستدهای در سمت راست search keyword tool برای تحلیل کلیدواژه هایتان سری بزنید.

 3.رقابتی بودن        Competition :  برای بدست آوردن امتیاز در برابر رقبای دیگر در گوگل چقدر سخت است جز در حالی که شما محصول فناوری جدیدی را به بازار معرفی کرده باشید، خلاصه محتویات مشابهی را در جستجوهایتان پیدا می کنید و ما می توانیم چیزهایی مثل تعداد صفحات هر مبحث و دارای اعتماد وب سایت های رقیب و لینک های ارجاع دهنده به سایتشان و غیره را بررسی کنیم و یک راه برای بررسی آن ارزیابی کلیدواژه های جستجو پیشنهاد می دهند ،معیار خوبی برای تشخیص رقابتی بودن یک کلید واژه است و google keyword tool یک ستون Competition  دارد که این موضوع را به شما نشان می دهد ، همچنین ابزار  Seomoz keyword difficulty tool نیز می تواند منبع خوبی برای کسب اطلاعات در مورد رقابتی بودن کلیدواژه باشد، این ابزار کلیدواژه ها را تحلیل کرده و سختی آنها برای رتبه گیری در مورد جستجو براساس قدرت صفحات وب سایت های لیست شده در نتایج جستجو بررسی می کند .

حال می خواهیم با مقایسه کردن طراحی سایت با طراحی سایت ارزان در تهران نتیجه گیری نهایی داشته باشیم ، این کلمات شاید حجم کمی داشته باشند ولی با کنار هم گذاشتن آنها ممکن است ارتباطهای بسیاری پیدا کنیم و موجب افزایش بازدیدکنندگان سایتمان شویم، بنابراین بگذارید که رقبا به دنبال واژه ی طراحی سایت باشند و از پژوهش کلیدواژه ای برای تراز چگونگی بوست اوردن حجم جستجو مربوط در پایین ترین حالت رقابتی باشند.

ویست وب متخصص در امور بهینه سازی(سئو ) و طراحی وب سایت می باشد.با ویست وب صفحه اول گوگل را تجربه کنید.

Search

وکیل

طراحی سایت ارزان

آموزش آشپزی

آموزش آشپزی

طراحی سایت

وکیل دادگستری

مدرسه فوتبال